První školní výlet

První školní výletVe čtvrtek, 6.10.2022 se vydaly obě první třídy na svoji první exkurzi na Výstaviště v Lysé nad Labem, kde měly možnost zhlédnout výstavu Podzimní zemědělec. Děti se setkaly s mnoha výstavními kusy hospodářských zvířat různých barev i velikostí. Viděly, že se děti stejného věku dokáží starat o zvířata ve svém hospodářství a soutěžit mezi sebou o nejlepší vedení a práci se zvířaty a tak sbírat ocenění, medaile a poháry. Měli jsem také možnost si prohlédnou krásné nové zemědělské stroje, traktory, traktůrky a další pomocníky na pole. Zajímavé také bylo sledovat zpracování ovčí a kozí vlny od střihu, přes předení až k výrobě oděvů z tohoto hřejivého materiálu. Práce pana řezbáře, který vyrobil spoustu dřevěných ozdob, přívěsků, náramků, hraček, mečů i štítů, nás zaujala natolik, že jsme si některé jeho výrobky koupili. Těšíme na další exkurze a výlety.

za třídy 1.A a 1.B Alice Ekertová
Fotografie z výletu najdete ve fotogalerii.