logotyp

Akce školy

Akce školy v měsíci září

6. a 8. 9. - Podzimní běh parkem - T-mobile olympijský běh
15.9. - program pro 6. ročníky ve spolupráci s Prev-centrem
21.9. - 7.A,B, výlet Křivoklát + Koněprusy
27.9. - ředitelské volno

Pohyb a sport v době covidové

       O tom, jak málo pohybu a sportu mají děti v této době, již bylo řečeno a napsáno mnoho. On-line výuka, zákaz činnosti sportovních kroužků, volného pobíhání po hřišti a řada dalších omezení jejich pohyb často omezila na cestu mezi obývacím pokojem a pokojíčkem, od počítače k lednici nebo do kuchyně a zpátky. Tělesná výchova se klasickým způsobem již rok neučí – ani na podzim, kdy žáci chodili do školy, nebyla tato výuka povolena.
     To jsou alespoň některé z důvodů, proč učitelé tělesné výchovy hledají možnosti, jak žáky motivovat k pohybu, rozhýbat je.
     Jedním ze způsobů, jak žáky podporovat v pohybové aktivitě, je zasílání jednoduchých testů – disciplín. Doporučujeme před každou disciplínou se řádně rozcvičit a po ukončení se protáhnout. Jednotlivá disciplína je vždy popsaná a je k ní připojena tabulka, která udává, kolik cviků je potřeba udělat, aby byl žák ohodnocen výbornou. Žáci mají na splnění nejméně 14 dní, tzn., že na sobě mohou pracovat a zlepšovat se. A jaké disciplíny plníme? Např. klik, dámský klik, leh -sed, dřep, přeskok přes švihadlo a jiné.
    Vloni na jaře děvčata z 2. stupně dostala jako dobrovolný úkol naučit se cvičební sestavu. Společně ji měla předvést při prvním setkání, až se otevřou školy. Bohužel ale k tomuto předvedení nemohlo dojít. Jiným způsobem byly úkoly typu Překonej výkon učitele – kdo trasu 5 km uběhne rychleji, kdo nejdéle vydrží plank apod. A byli i žáci, kteří výkon učitele překonali.
     Dalším způsobem jsou výzvy. V termínu od 15. 3. do 31. 3. jsme se zapojili do výzvy s názvem Cesta pro Elišku, kterou vyhlásila oddíl Házená Mělník, z.s. Za její splnění (vzdálenost 2 456km) oddíl přispěje částkou 10 000 Kč na rehabilitaci dívky Elišky, která trpí vývojovou vadou mozku. Cílem této výzvy bylo zlepšit kondici, posílit imunitu, rozhýbat okolí. V uvedeném období žáci i učitelé zaznamenávali vzdálenost, kterou ušli, uběhli, ujeli na kole, bruslích, koloběžce, rotopedu apod. Za naši školu to bylo 933,17 km za žáky a 217 km za učitele. Přispěli jsme na dobrou věc a ještě jsme udělali něco pro zdraví.
     A jak dál? Od učitelů přijde určitě další zadání, protože jarní počasí k pobytu a pohybu venku přímo láká.
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

info@zsvsetaty.cz

ID schránky: yk8mi5d
Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy