• image 44
  • image 45
  • image 46
  • image 47
  • image 48
  • image 49
  • image 50
  • image 37
  • image 38
  • image 39

Cyklovodácký kurz

26.06. 2024
Cyklovodácký kurz

Minulý týden jsme se vydali na již tradiční cyklovodácký kurz. První den nás čekal výlet po řece Labi, která je známá svými malebnými scenériemi a mírnými peřejemi, ideálními i pro začátečníky. Po krátké instruktáži o bezpečnosti a základních technikách pádlování jsme si oblékli záchranné vesty a nasedli do raftů směrem Dolní Žleb. Plavba po řece byla plná zábavy a dobrodružství. Výlet na raftech byl skvělým zážitkem, který nám všem přinesl spoustu zábavy a nových zkušeností. Večer jsme se vydali po Děčíně řešit hru v aplikaci Action bound. Kromě využití navigace v telefonu jsme museli odpovídat na různé otázky týkající se historie a geografie Děčínska a také spolupracovat v týmech.

Následující den nás čekal ranní výjezd na koloběžkách po cyklostezce, tentokrát kolem řeky Ploučnice. Cyklostezka byla dobře značená a bezpečná, takže jsme si jízdu mohli opravdu užít. Náš cíl byla pražírna kávy Caffe 08, kde nás přivítal majitel, který nám ukázal celý proces pražení kávy. Dozvěděli jsme se, jak se káva připravuje od zrnka až po šálek. Měli jsme možnost ochutnat čerstvě praženou kávu.  Odpoledne jsme nasedli na kola a jeli směrem Ústí nad Labem. Užívali jsme si krásné scenérie podél řeky Labe. Za celý den jsme najeli 10km na koloběžkách a přes 30km na kolech, ale to nás neodradilo od večerního koupání v řece.

Náš třetí den v Aquaparku Děčín byl také plný zážitků. Užili jsme si jízdy na tobogánech, zasloužený odpočinek ve vířivkách a jízdu v divoké řece.  I přes náročný program a množství aktivit jsme se všichni vraceli domů unaveni, ale nadmíru spokojeni. Cesta domů proběhla hladce, bez jakýchkoli komplikací. Výlet jsme si užili a získali mnoho nových zážitků a zkušeností.

Celý výlet byl skvělým zážitkem, který děti nejen pobavil, ale také stmelil jako kolektiv. Už nyní se těšíme na další dobrodružství.

Chceme poděkovat všem učitelům (Radka, Jitka, Mirek, p. Honza).

„Bez vaší podpory a úsilí by cyklovodácký kurz nebyl možný“

TĚLOCVIKÁŘI

(Další fotografie z celého kurzu najdete na facebooku školy)

Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy