Beseda s důstojníkem Armády České republiky

V úterý 12.3. 2024 naši školu přijel navštívit kapitán ing. Martin Hlaváček z agentury logistiky v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.

Díky jeho prezentaci jsme se dozvěděli, jaké to je být vojákem z povolání a co takové povolání obnáší.

Během přednášky jsme byli seznámeni se základní strukturou a organizací AČR. Dále jsme se dozvěděli o činnosti agentury logistiky i to, že tato jednotka vyžaduje velikou odpovědnost v rámci transportu vojenské techniky.

Po teorii jsme se mohli podívat na vybavení vojáka Armády České republiky. Prohlédli jsme si balistickou ochranu, pomůcky k bezpečnému zajištění transportu vojenské techniky, vojenskou lékárničku a uniformy.

Měli jsme také prostor na dotazy, který jsme využili.

Musím říci, že tato beseda byla hodně tematická, protože ke stejnému datu před 25 lety vstoupila Česká republika do NATO. Samotná prezentace se všem líbila a naučila nás nové věci, pojmy a taktéž nám poskytla další možnost k výběru budoucího povolání.

Za 9. třídy Jakub Volf