Fashion show - projektové vyučování v 8. ročníku

Detox na jaře není jen o našem těle a mysli, ale i o šatníku a domácnosti. Poličky, ramínka a skříně bývají po zimě plné ,,nepotřebných a nevyužitých“ věcí. Jistě znáte ten pocit dobře odvedené práce, pokud je vše srovnané a vytříděné. Takový svěží jarní vánek zažili žáci osmého ročníku v hodinách anglického jazyka během projektového vyučování na téma Fashion show (módní přehlídka) a recyklace.

V úvodní hodině jsem představila žákům téma, mou představu a cíl celého projektu. Pobavili jsme se o recyklaci, jejím využití v módě a vytvořili si společně seznam slovní zásoby. Následovalo rozdělení žáků do skupin a vytvoření plánu pracovního postupu. Studenti měli za úkol vytvořit a popsat módní návrh kompletního oděvu, který bude vyroben z recyklovaného materiálu, „navrhovaný“ model vyrobit a následně prezentovat na módní přehlídce. Celý týden jednotlivé skupiny velmi dobře spolupracovaly, přinášely nejrůznější materiály, pomáhaly si a měly radost z úspěchu. Dne 21. 03. 2024 se uskutečnila módní přehlídka, na které se představily outfity např. Apokalyptic Jacob, Tryskáč, Coconut man, Hawaii, Podsvíčkovou, Plastic man, Ikea outfit atd.

Posuďte sami, jak se to našim mladým módním návrhářům a modelům povedlo.
                                                                                                                                       Mgr. M. Šťastná