Lyžování těch nejmenších na Severáku

Lyžování těch nejmenších na SeverákuVe čtvrek 26. ledna vyjel od školy plný autobus těch nejmenších školáků za super zážitkem. Čekaly je hory, sníh, dětský vlek a celý den strávený na sněhu s lyžemi na nohou. Tedy den, o kterém tady v Polabí můžou jen snít. I když na začátku se jim do cesty "vloudily" nečekané problémy s autobusem, v 10:00 hodin již byli na místě a sněhové radovánky mohly začít. Vlastně ještě ne. Někteří museli do půjčovny, vzít si ty NEJlepší lyže a boty. Pak je čekala jen taková "drobnost" - nazout lyžařské boty a připnout lyže. Toto zpravidla dělá jeden z rodičů, ale ti jsou daleko. Ještě že s nimi vždy jedou dva-tři obětaví tatínkové, kteří pomohou všem. Na svahu děti řádí až do odpoledne. Pak se ale přeci jen dostaví únava a vydají se společně na chatu Slovanku, kde mají zajištěnou teplou polévku a malé občerstvení. Teplo chaty i plné bříško - co více si přát. Ale ještě je před nimi cesta zpět na Severák, přezouvání a převlékání. Není divu, že se setměním se rádi usadí v autobusu, očička se sama zavírají a pověstného dětského "štěbetání" je slyšet pomálu. Kolem 6.večer si je na náměstí převzali rodiče a den plný zážitků skončil. Tak opět za rok, slyšeli učitelé, vychovatelky i ti obětaví tatínkové - tedy ti, co je celý den doprovázeli a dbali na jejich bezpečnost. Vám patří velký dík - vždyť pro vás to bylo jedenáct hodin"tvrdé" a opravdu nelehké práce. Kdo nevěří, ať si to zkusí... Největší dík však patří hlavní vychovatelce, která vše již po několikáté zorganizovala a zajišťovala.
(Krátká videa z lyžování najdete níže, fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.)

St. Poddaný, zástupce