Masopustní průvod ve Všetatech podruhé

Bude to už téměř rok, kdy paní učitelky spolu s dětmi z 1. tříd uskutečnily první masopustní rej masek ve Všetatech. I přesto, že se tehdy průvod konal ve všední den, měl hodně přihlížejících. A tak by byla škoda tohoto zájmu nevyužít a neudělat akci větší – s tímto nápadem přišla p. učitelka  A. Ekertová a podařilo se jí pro něj získat další nadšence. Tradice masopustu se v Přívorech udržuje už více než 30 let, ale ve Všetatech tomu tak není. Proč toho nevyužít a nezměnit to?

V průběhu ledna se děti na prvním stupni učily o tom, co je masopust, vyráběly masky a trénovaly dva masopustní tanečky. To vše proto, aby se připravily na sobotu 3. února. V ten den slavnostně na náměstí p. místostarosta Luboš Klobása odemkl Všetaty a maskám propůjčil obec – k potěšení a zábavě obyvatel. V maskách přišly sice jen děti a nebylo jich mnoho, ale stačilo to – o zábavu se postaraly. Nejprve rodičům a dalším přihlížejícím předvedly své tanečky a poté se všichni za doprovodu hudby (kapela seděla na slavnostně vyzdobeném voze) vydali na průvod částí obce. Průvod se místy zastavil, děti zatančily, zazpívaly, zahrála hudba. Postupně se přidávali další přihlížející, z domů vyšli místní a dali dětem sladkosti, dospělým něco na posilněnou, vše získávalo tu správnou atmosféru. A pak – na dohodnutém místě se oba průvody spojily. Krásný okamžik - přívorští přivítali všetatské, zahrály obě kapely, děti společně zatančily.  Co víc si přát? Podařilo se….

První krůček … snad k nové tradici, jako kdysi s rozsvícením vánočního stromu a jarmarkem.

Děkuji vám – A.Ekertové a R. Žákové za organizaci , p. Šrámkovi za zajištění dopravy, kapele za hudební doprovod, maminkám z Rodinného centra, Přívorským ženám za spolupráci a nadšeným rodičům, kteří šli s námi v průvodu.

R. Kurzveilová
(Další fotografie najdete ve fotogalerii.)