Adventní výlet do Drážďan

V úterý 5. prosince jsme se vydali na jednodenní výlet do Drážďan. Toto město nedaleko hranic je velmi oblíbenou destinací v průběhu celého roku, ovšem v době adventu získává své pravé kouzlo.

Po příjezdu jsme absolvovali procházku historickým centrem města, viděli jsme např. Zwinger, Frauenkirche, Semperovu operu nebo Rezidenční zámek. Společné foto jsme pořídili na Brühlových terasách. Prošli jsme se po nejrušnější ulici Prager Strasse a naši prohlídku jsme zakončili na hlavním náměstí Altkmart. Zde se koná jeden z nekrásnějších a největších trhů, kde jsme nasáli tu pravou vánoční atmosféru. Všude voněl dětský punč, sladké oříšky a zněla vánoční hudba. K obědu si většina žáků dala tradiční klobásu.

Domů jsme si přivezli kromě vánoční nálady také radost z toho, že se domluvíme i za hranicemi.

Radka Gresty a spokojení výletníci

(Další fotografie najdete ve fotogalerii.)