Akce zaměřené na volbu povolání pro 8. a 9. ročníky - říjen

Akce zaměřené na volbu povolání pro 8. a 9. ročníky - říjenBeseda s profesionálním hasičem

Dne 11.10. byla pro 9. ročníky připravena beseda k volbě povolání.  Měli jsme možnost seznámit se s panem Martinem Svobodou, který pracuje jako profesionální hasič již 18 let a je členem jednotky HS Mělník.

Díky jeho přednášce a prezentaci jsme se dozvěděli, co všechno toto povolání obnáší.  Především musíte mít tuto práci rádi a zajímat se o ni.  Pokud chcete ke státním hasičům, musíte mít maturitu a vaše služba trvá 24 hodin, z čehož jste 16 hodin ve výkonu a 8 hodin na stanici v pohotovosti.  Na stanici pracuje nejvíc 13 a nejméně 8 lidí. Hasiči musí být fyzicky i psychicky zdatní. Podle Martina Svobody jsou klady této práce v tom, že je to hezká, zodpovědná práce, při které může pomáhat lidem. Zápory vidí v náročnosti práce, např. psychicky nejhorší jsou podle něho zásahy při záchraně dětí, nebezpečné situace, a s nadsázkou, služební telefon, který je neustále zapnutý a povolá vás kdykoli do služby.

Z tohoto setkání jsme si odnesli poznání, jak je tato práce nejen náročná, ale zároveň i jedna z nejpotřebnějších.

Za 9. ročníky Daniela. Č. a Eliška K.