Den české státnosti - 2.A

Proč slavíme svátek svatého Václava? Kdo to byl svatý Václav? Jak vypadá Svatováclavská koruna?
Na všechny tyto otázky, samozřejmě jich bylo mnohem více, jsme si odpověděli ve středu 27.9., kdy jsme si udělali projektový den ve škole a mimo školu.
První dvě vyučovací hodiny jsme strávili v lavicích, kde jsme si povídali o životě svatého Václava a jeho smrti, prošli si Václavovy stopy v našich dějinách a vytvořili si repliku Svatováclavské koruny, o které jsme si zjistili pomocí počítačové techniky mnoho informací.
Poté jsme se již vydali po samotných Václavových stopách, které nás zavedly do přívorského parku, kde na nás čekala Václavova stezka s otázkami, kde jsme si mohli otestovat naše získané znalosti.
Na závěr jsme společně našli ukrytý Václavův poklad.
                           Eliška Reslová