Den laskavosti

Laskavci z 2.A

Již sedmým rokem se 13.11. organizuje happening  #jsemlaskavec, který je pod patronátem Nadace Lilie & Karla Janečkových. Letos jsme si chtěli také vyzkoušet, jaké to je „dělat dobro“ a rozdávat kolem sebe radost. Spojili jsme se tedy s městysem, vybrali 20 obyvatel naší obce, kteří jsou již doma sami, postihla je vážná choroba, či patří mezi nejstarší rodáky, a těm nakreslili přání, která by jim mohla den zpříjemnit. Podle zadaných bodů na mapě jsme se orientovali v terénu a vlastnoručně jsme přání doručili do schránek. Tím jsme poznali i různé části obou částí městyse. Cestou jsme potkali také pár lidí, kteří sice nebyli v našem seznamu, ale proč jim ten den také neudělat lepší. Ti dostali přání rovnou na ulici. Doufáme, že jsme rozdali radost, ale procvičení laskavosti nám také pomůže zlepšovat naši spolupráci, vztahy i náladu v našem třídním kolektivu. A co se v mládí naučíš, dál v životě jako když najdeš! Už teď se těšíme na další ročník. A vy se těšte také, protože „laskavci z 2.A“ si pro vás opět rádi něco připraví.

Eliška Reslová