Vánoční koncert ve všetatském kostele

Je 13. 12. 2023  18.30 hod., kostel sv. Petra a Pavla ve Všetatech praská ve švech.  Konečně na nás dýchla vánoční atmosféra! Žáci prvních, druhých, páté a sedmé třídy se postarali o to, aby nikdo ani na okamžik nezapochyboval o tom, že Vánoce jsou opravdu za dveřmi. A povedlo se jim to vskutku báječně! Jsme na ně hrdí!
Co těmto slovům chvály předcházelo? Byl to vánoční koncert dětí z naší základní školy ve Všetatech, který se historicky poprvé konal ve zdejším kostele.
Společně strávené chvíle při zvuku vánočních koled a písní, které z úst dětí zazněly, nám alespoň na chvíli pomohly zapomenout na předvánoční shon, na malé či velké starosti, které každý z nás má a v chladných prosincových dnech dokázaly zahřát naše srdce a daly nám pocítit sílu lidského souznění.
Během tohoto kouzelného večera jsme mohli slyšet nejen tradiční české koledy, ale zazněly také skladby pro flétny,  které nám společně představily Vanda Havránková, Kristýna Pokorná a Alice Ekertová.
Nádherný zpěv písně Tichá noc Elišky Reslové se nesl horními oblouky zdejšího, diváky naplněného, kostela.
Skladbou Narodil se Kristus Pán byl společným zpěvem koncert ukončen.
V neposlední řadě patří poděkování paní ředitelce Mgr. Bc.  Renatě Kurzveilové za průvodní slovo.

Krásné Vánoce všem lidem dobré vůle!

Alice Ekertová