Vážení čtenáři našich stránek

Vážení čtenáři našich stránekstarostí a shonu je v těchto předvánočních dnech mnoho, ale třeba si najdete chvilku a podíváte se na text uvedený v příloze. V celorepublikovém periodiku Učitelské noviny byl publikován článek naší kolegyně, paní učitelky Reslové, o "natradičně tradičním vyučování".  Fragmenty tohoto článku byla v minulých měsícíh na těchto stránkách již otištěny, ale nyní se jedná o ucelený text, v němž se autorka zamýšlí nad svým netradičním pojetím vyučování ve své třídě. Její snahou je děti podněcovat, propojovat formální i neformální vyučování, s dětmi více výuku zažívat a prožívat, ne pouze předávat. Velmi nápomocni jsou jí v tom i rodiče dětí a také zřizovatel, jenž je otevřen jejím nápadům a jejich ralizaci podporuje i finančně. Děti se do školy těší, práce na projektech je baví, aktivně spolupracují a přitom zažívají uspokojení z vlastních třeba jen malých úspěchů.
Přejeme dostatek sil, odhodlání a nápadů, paní učitelko, abyste "svou třídu vezla s sebou dál a kdo ví, třeba jednou mezi nimi  vyroste človíček, který naplní svůj život prací učitele a bude ve vašem zážitkovém vyučování pokračovat". (dovolím si citovat z textu paní učitelky)
Děkujeme, paní učitelko.
                                                    PaedDr. Stanislav Poddaný, zástupce ředitelky